Workshop om frivillighed og arrangementer i OSF

Workshop om frivillighed og arrangementer i OSF

På grund af for få tilmeldinger har vi skubbet denne workshop til starten af 2024. Hør mere i løbet af januar 2024 🙂

OSF er vokset en del igennem de sidste år, og vores arrangementer, events og konkurrencer ligeså. Samtidig har vi flere sociale medier til medlemmer og venner, der følger med i foreningens tiltag og events.

Kom og hør om DM i Makrel og Makrelfestival, ørreddage, ungdomsevents, OSF-båden m.v. og find ud af om du har lyst til at være en del af fællesskabet, som står for planlægning og afvikling af samme. Jo flere hænder jo sjovere.

Vi har brug for folk bl.a. til de praktiske ting, har rigelige IT-kundskaber, god til skriftlig kommunikation, vende pølser, snakke med deltagere, osv.

Har vi fanget din interesse, så kom ned til en formiddag i foreningens klubhus søndag, den 12. november kl. 11.00, så giver vi en pølse og kaffe og kage, og en hyggelig fiskesnak efter et lille foredrag om bl.a. DM i Makrel og Makrelfestival og ørreddag med efterfølgende workshop.

Du behøver ikke at være medlem af OSF for at deltage i workshoppen, du har måske blot lyst til at give en hånd.

Vi glæder os til at se dig den 12. november. Tilmelding til torbenbirch@live.dk